TEKANNOR och KANNOR, 4 delar, flintgods, majolika, Rörstrand 1800-tal.

420952. TEKANNOR och KANNOR, 4 delar, flintgods, majolika, Rörstrand 1800-tal.

Tekannor, längd ca 27 - 30 cm.
Kannor, höjd 18,5 - 20,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr, missfärgningar, hårlinjesprickor, mindre tekanna med nagg på locket.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kannor, höjd 18,5 - 20,5 cm.

Antal besök: 944