11 tallrikar, diameter 25 cm
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm
12 fat, diameter 22 cm
9 assietter, diameter 17,5 cm
2 skålar, längd 28,5 cm
2 skålfat, längd 24 cm
2 serveringsfat, längd 28 cm
1 serveringsfat, längd 33,5 cm
1 såssnipa, längd 24 cm
1 snipa, längd 15 cm
1 tillbringare, höjd 19 cm
1 sockerskål, längd 14 cm
1 terrin med lock och fat, fatets längd 38 cm.
Slitage. Enstaka nagg.
11 tallrikar, diameter 25 cm
12 fat, diameter 22 cm
9 assietter, diameter 17,5 cm
2 skålar, längd 28,5 cm
2 skålfat, längd 24 cm
2 serveringsfat, längd 28 cm
1 såssnipa, längd 24 cm
1 snipa, längd 15 cm
1 tillbringare, höjd 19 cm
1 sockerskål, längd 14 cm
Slitage. Enstaka nagg.