SKRIN, allmoge, 1800-tal.

SKRIN, allmoge, 1800-tal.
420925. SKRIN, allmoge, 1800-tal.

Blåmålat med dekor av blommor. Beslag i smide. Längd 39, bredd 37, höjd 16,5 cm.

Slitage. Bottenbräda lös. Senare fötter bak.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 3 103