VRILSKÅLAR, 3 delar, 1900-talets andra hälft.

4205694. VRILSKÅLAR, 3 delar, 1900-talets andra hälft.

1 st V-formad skål, märkt Storuman inuti samt monogramsignerad H.G, Storuman, daterad 66 undertill. Mått ca 17 x 20, höjd ca 6 cm.
1 st skål mått ca 15 x 12, höjd ca 7 cm.
1 st skål på fot, signerad Waldermar Strömstedt, avd. 43, daterad -69, mått ca 11 x 11, höjd ca 10 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 227