4204922. VÄSKA, läder, 1900-talets andra hälft.
Väska i läder med axelrem samt två små fack på lockets insida.
Längd ca 21 cm, bredd ca 10 cm, höjd ca 16 cm.
Bruksslitage, fodret har ställvis släppt, namnskrift på lockets insida, bläckfläckar i botten.