420464. KRYDDHYLLA samt KRYDDBURKAR, 3 delar, keramik och trä, bland annat Pyro Gustavsberg, 1900-talets mitt.
Kryddhylla, Pyro Gustavsberg
Längd 52 cm
Bredd 17 cm
Höjd 19 cm
Kryddburkar
Höjd 15 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Glasyr med krackeleringar.
Sprickor, nagg finnes.