KRYDDHYLLA samt KRYDDBURKAR, 3 delar, keramik och trä, bland annat Pyro Gustavsberg, 1900-talets mitt.

420464. KRYDDHYLLA samt KRYDDBURKAR, 3 delar, keramik och trä, bland annat Pyro Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Kryddhylla, Pyro Gustavsberg
Längd 52 cm
Bredd 17 cm
Höjd 19 cm

Kryddburkar
Höjd 15 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Glasyr med krackeleringar.
Sprickor, nagg finnes.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kryddhylla, Pyro Gustavsberg
Längd 52 cm
Bredd 17 cm
Höjd 19 cm

Kryddburkar
Höjd 15 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Glasyr med krackeleringar.
Sprickor, nagg finnes.

Antal besök: 925