CARIN NILSON. Stående kvinna.

CARIN NILSON. Stående kvinna.
4203828. CARIN NILSON. Stående kvinna.

Guldpatinerad brons, höjd 30 cm (inkl sockel 33 cm). Signerad Carin Nilson och med gjutarstämplar Otto Meyers efter. fud.

Slitage, ärgfläckar.

Carin Nilson (1884–1973)

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, ärgfläckar.

Carin Nilson (1884–1973)

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 994