VASER och FLASKA, 3 delar, glas, bl.a. "Galaxy Blue", signerade, Bertil Vallien, Boda. 1900-tal.
420163. VASER och FLASKA, 3 delar, glas, bl.a. "Galaxy Blue", signerade, Bertil Vallien, Boda. 1900-tal.
Vas, blå glasmassa med dekor av glastrådar, signerad "BODA, Coulor ACC, B. Vallien, 48220", höjd 24 cm,
Flaska, "Galaxy Blue", höjd ca 22 cm.
Vas, blå med glastrådar,i svart och vitt, höjd 9 cm.
Bruksslitage, smärre nötning vid nedre kant på flaskan.