GROGGLAS, 6 st, "City", Vicke Lindstrand, Kosta, samt KARAFF, 1900-tal.

419949. GROGGLAS, 6 st, "City", Vicke Lindstrand, Kosta, samt KARAFF, 1900-tal.

6 grogglas, City, höjd ca 14 cm.
Karaff med slipad dekor vindruvor, höjd inklusive propp ca 22,5 cm.

Bruksslitage, karaff med avlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 877