CHARLES & RAY EAMES, "EA 117", kontorsstol.

4198939. CHARLES & RAY EAMES, "EA 117", kontorsstol.

Förkromat aluminium, Vitra, 2000-tal, klädsel i konstläder, på hjul, etikettmärkt, modellen formgiven 1958.
Reglerbar höjd.

Bruksslitage. Slitage på kanten av sitsen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Reglerbar höjd.

Antal besök: 615