FICKUR, gulmetall, Passwang G.T, 1800-tal.

419863. FICKUR, gulmetall, Passwang G.T, 1800-tal.

Fickurets diameter 55,2 mm.

Troligen originalkedja, stämplad på knapphåls pinne: Pat Oct 8-78.
Hästsko på kedja med utrymme för fotografier, innehåller gammalt foto på kvinna och man.

Bruksslitage, fungerar vid katalogisering, ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fickurets diameter 55,2 mm.

Antal besök: 2 365