BAROMETER, ROSENTRÄ, 1800-TAL.

4197975. BAROMETER, ROSENTRÄ, 1800-TAL.

Försilvrad urtavla signerad O' Hadbury Bothers, Sheffield, med elfenbenstemperaturmätare och elfenbenjusteringsknappar, 91cm hög

Elfenbensinlämningsreferens: LMB58FL9

CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.

Förlust av elfenbensjusterare vid basen, lätt ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 241