SÄNG, utdragsmodell, 1800-talets andra hälft.

419785. SÄNG, utdragsmodell, 1800-talets andra hälft.

Ådringsmålat trä. Skuret krön.
Ihopskjuten 110 x 85 cm, fullt utdragen ca 180 cm.

Färgsläpp, slitage. En dekorknopp av och saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 234