MATSERVIS, 38 delar, "Carina", Rörstrand, 1900-tal.

418867. MATSERVIS, 38 delar, "Carina", Rörstrand, 1900-tal.

11 tallrikar diameter 24 cm
12 djupa diameter 24 cm
11 tallrikar 18,5 cm
2 skålar, 23,5 respektive 25,5 cm
Uppläggningsfat längd 28 cm
Såsskål längd 17 cm
Såskanna höjd 14 cm.

Bruksslitage samt några delar med missfärgning, smärre dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 tallrikar diameter 24 cm
12 djupa diameter 24 cm
11 tallrikar 18,5 cm
Uppläggningsfat längd 28 cm
Såsskål längd 17 cm
Såskanna höjd 14 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 191