KRUKOR, 4st. Keramik, bl. a. Nittsjö.

4187872. KRUKOR, 4st. Keramik, bl. a. Nittsjö.

Nittsjö kruka, höjd ca 8 cm, diameter 10 cm.
Omärkta krukor, höjd ca 11-13 cm, diameter ca 14-16 cm.

Bruksslitage med repor, märken, färgbortfall samt krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 518