GLASSKÅL, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

418752. GLASSKÅL, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

I träschatull. Diameter 24, höjd 14 cm.

Bruksslitage. Gravyr "För nit och redlighet i rikets tjänst".

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 983