Fickur, UMF "Ruhla", stål, liten sekundvisare, diameter 50 mm, vikt 57 gram. Fickur Ramea, stål, liten sekundvisare, diameter 51 mm, vikt 85 gram. Koreograf/tidtagarur, Stadion, 7 juwels, diameter 55 mm, vikt 83 gram.
Bruksslitage. UMF med repor på urtavla. Fungerar vid inskrivning.