FICKUR, 2 st. bl.a. UMF samt KRONOGRAF/TIDTAGARUR, 1900-talets andra hälft.

418744. FICKUR, 2 st. bl.a. UMF samt KRONOGRAF/TIDTAGARUR, 1900-talets andra hälft.

Fickur, UMF "Ruhla", stål, liten sekundvisare, diameter 50 mm, vikt 57 gram. Fickur Ramea, stål, liten sekundvisare, diameter 51 mm, vikt 85 gram. Koreograf/tidtagarur, Stadion, 7 juwels, diameter 55 mm, vikt 83 gram.

Bruksslitage. UMF med repor på urtavla. Fungerar vid inskrivning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 864