SKÅP, sk skrivskåp, sengustavianskt, 1800-talets början.

418717. SKÅP, sk skrivskåp, sengustavianskt, 1800-talets början.

Ådringsmålat i rött. Dekor med träspeglar och smidda
nyckelskyltar. Inrede med 4 lådor varav ett med indelade fack.
Överskåp med 4 hyllplan. Underdel med 2 hyllplan.
Längd 102 cm, bredd 62 cm, höjd 193 cm.

Slitage, repor och mindre skador på listverk. Lås saknas.
Skrivklaff går ej upp ordentligt.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 878