MARI SIMMULSON. Vaser, 4 st, porslin, Gefle Porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

418238. MARI SIMMULSON. Vaser, 4 st, porslin, Gefle Porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

Glasyr i blått och vitt, figural dekor i relief.

Smärre bruksslitage.

Mari Simmulson (1911–2000)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besök: 1 307