ARTHUR PERCY. Blomsteruppsats, porslin, Gefle Porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

418223. ARTHUR PERCY. Blomsteruppsats, porslin, Gefle Porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

Blå glasyr, insats för blommor. Längd 20 cm, höjd 10,3 cm.

Smärre bruksslitage.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Arthur Percy (1886–1976)

Antal besök: 924