4179499. KARTOR, 2 ST, 1800-TAL (2).
Att inkludera en ny karta över Suffolk ritad från letest myndigheter, tillsammans med brittiska besittningar i Nordamerika av M Arrowsmith 1809, den största 42,5 cm x 28 cm inklusive ram.
viss missfärgning och veck till amerikanskt exempel, allmänna märken och slitage.