CHARLES/ RAY EAMES. Charles och Ray Eames för Vitra, set med 2 stolar/fåtöljer, modell: 'Dax', 1970-tal (2).
4177643. CHARLES/ RAY EAMES. Charles och Ray Eames för Vitra, set med 2 stolar/fåtöljer, modell: 'Dax', 1970-tal (2).
Charles och Ray Eames för Vitra, set med 2 stolar/fåtöljer, modell: 'Dax', 1970-tal, glasfiberskål med brun klädsel, H-formade kromade metallben, med tillverkaretikett på undersidan,
Mått ca.: B. 64 cm, höjd 75 cm, d. 62 cm (2).
Åldersanpassat skick med tecken på slitage, minimalt hål i locket. (2).