KAFFEKANNA samt TILLBRINGARE, keramik, Stig Lindberg, Gustavsberg, målarsignatur för Karin Gustavsson, 1900-talets andra hälft.

417517. KAFFEKANNA samt TILLBRINGARE, keramik, Stig Lindberg, Gustavsberg, målarsignatur för Karin Gustavsson, 1900-talets andra hälft.

Kaffekanna staplingsbar ovanpå tillbringare. Märkta/signerade undertill.
Tillbringare, höjd 13 cm.
Kaffekanna, höjd inkl. handtag 16,5 cm.

Bruksslitage, beläggning inuti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tillbringare, höjd 13 cm.

Antal besök: 984