VASER, SKÅLAR, glas, Ture Berglund, Erik Höglund m.m.

417474. VASER, SKÅLAR, glas, Ture Berglund, Erik Höglund m.m.

Strutvas och skål, målat glas höjd 32 cm.
Skål pressglas på nickelfot höjd ca 20 cm.
Vas Erik Höglund signerad höjd 14,5 cm.
Glasfisk Ture Berglund Stockholms glasbruk höjd 20 cm.

Lagning strutvas, glasbubbla defekt invändigt Höglund-vasen, tillverkningsspricka fena på fisken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 269