GUNNAR NYLUND. Fisk i stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand, signerad G N.

417266. GUNNAR NYLUND. Fisk i stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand, signerad G N.

Röd och gul glasyr
Höjd 14,5 cm
Längd 22 cm
Signerad Rörstrand Sweden GN.

Bruksskick.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Röd och gul glasyr
Höjd 14,5 cm
Längd 22 cm
Signerad Rörstrand Sweden GN.

Bruksskick.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 1 138