416964. MATTALLRIKAR, 24 st, porslin, signerade och daterade C-H Stålhane - Designhuset.
Diameter 25 cm. Färgskiftningar mellan olika tillverkningsår.
12 st, 1983, båtmotiv - fören mot vänster.
9 st, 1984, båtmotiv - fören mot vänster.
3 st, 1987, båtmotiv - fören mot höger.
Färgskiftningar.