CARL HARRY STÅLHANE. Vas, stengods, ateljégods, signerad, Rörstrand, 1900-tal.

416896. CARL HARRY STÅLHANE. Vas, stengods, ateljégods, signerad, Rörstrand, 1900-tal.

Slät glasyr i svart och grågrönt med ristad dekor. Höjd 9 cm, diameter 14,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 688