BOKHYLLA MED UNDERSKÅP i teak, Wirserums nya möbelfabrik, Hultarp 1960-tal.
416839. BOKHYLLA MED UNDERSKÅP i teak, Wirserums nya möbelfabrik, Hultarp 1960-tal.
Teakfanerat blindträ. 6 hyllplan i överdelen, skjutdörrar i underdelen samt hyllinredning.
Stämplad Wirserums nya möbelfabrik, Hultarp.
Höjd 186 cm, bredd 127 cm, djup 42 cm.