GLASBURKAR, 5 st varav 1 st Sandviks Glasbruk, 1800/1900-tal.

416838. GLASBURKAR, 5 st varav 1 st Sandviks Glasbruk, 1800/1900-tal.

1 glasburk Sandviks Glasbruk Hofmantorp höjd 12,5 cm.
4 glasburkar höjd 13,5, 19, 19,5 och 22,5 cm.

Ett litet nagg och en möjlig spricka, samt ett lock fattas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 162