SEKRETÄR, skrivskiva + låda, rokokostil, mitten 1900-talet.

416829. SEKRETÄR, skrivskiva + låda, rokokostil, mitten 1900-talet.

Invändigt sex smålådor.
Mässingsbeslag.
En nyckel.
Höjd 105 cm.
Bredd 86 cm.
Djup 48 cm, utfälld skiva 82 cm.

Blekt och slitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Invändigt sex smålådor.
Mässingsbeslag.
En nyckel.
Höjd 105 cm.
Bredd 86 cm.

Blekt och slitage.

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 020