LISA BAUER. Skål, glas, unik, "Kaprifolium", signerad, Kosta Boda, 1900-tal.

416309. LISA BAUER. Skål, glas, unik, "Kaprifolium", signerad, Kosta Boda, 1900-tal.

Gravyr och design Lisa Bauer, form Sigurd Persson. Gröntonad glasmassa, graverad dekor i form av blomster och bladverk. Signerad "1216589003, Kosta Boda, Lisa Bauer / J.N., Unique". Diameter 33,5 cm, höjd 22,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 852