MINIATYRURNA, porslin, Kina, Ming (1368-1644).

415782. MINIATYRURNA, porslin, Kina, Ming (1368-1644).

Höjd ca 5 cm. Dekor i underglasyrblått.

Glasyrbortfall samt krackelyrer. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 149