4157822. RENÉ CARCAN (1925-1993). komposition.
René Carcan (1925-1993), komposition, färgetsning, signerad, numrerad och oläsligt betitlad, exemplar 62/95, ca. 59 x 49 cm, inramad bakom glas, med ram ca. 93,5 x 73 cm.
Svaga fläckar i nedre marginalen, inte inramade, undersökta.