PAUL WUNDERLICH (1927-2010). Siegfried Lenz.

4157818. PAUL WUNDERLICH (1927-2010). Siegfried Lenz.

Paul Wunderlich (1927-2010), Siegfried Lenz, litografi, 1986, signerad och inskriven e. a.', daterad i stenen, nere till vänster med torrstämpeln 'Matthieu Litho Schweiz,' ca. 69 x 49,5 cm, arkstorlek ca. 76 x 54,5 cm

Paul Wunderlich skapade denna litografi 1986 för en utställning organiserad av Schleswig-Holstein State Museum i Schleswig för att markera Siegfried Lenzs 60-årsdag.

Spridda små veck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spridda små veck.

Antal besök: 143