4157818. PAUL WUNDERLICH (1927-2010). Siegfried Lenz.
Paul Wunderlich (1927-2010), Siegfried Lenz, litografi, 1986, signerad och inskriven e. a.', daterad i stenen, nere till vänster med torrstämpeln 'Matthieu Litho Schweiz,' ca. 69 x 49,5 cm, arkstorlek ca. 76 x 54,5 cm
Paul Wunderlich skapade denna litografi 1986 för en utställning organiserad av Schleswig-Holstein State Museum i Schleswig för att markera Siegfried Lenzs 60-årsdag.