AXEL EINAR HJORTH. Stolar "Lovö" med hög rygg, ett par, syrabetsad furu. Nordiska Kompaniet 1930-tal.

415520. AXEL EINAR HJORTH. Stolar "Lovö" med hög rygg, ett par, syrabetsad furu. Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Svängd rygg med järnbeslag. Lösa dynor klädda i blått tyg.

Proveniens

Bruksslitage, fläckar, repor, dynor med fläckar.

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Antal besök: 2 438