Spanska, Ryska, Uruguayanska, Danska, Peruanska, Argentinska, Tyska, Chilenska, Jamaicanska, Franska, Bolivianska, Brasilianska, Amerikanska, Kinesiska samt Svenska och Norska mynt.
De utländska mynten varierar från 1600-talet till 1900-talet. De flesta av dem 1800-tal. De är i silver, brons och koppar.
De flesta Svenska mynt 1800/1900-tal
Delvis silvermynt
18 stycken 5 öre 1940-1952
2 stycken 2 kr 1900 samt 1907
5 kr 1954
Ingår gör även ett kassaskrin i plåt med nyckel och 5 sedlar.
Bruksslitage samt ej genomgångna i sin helhet.
Delvis silvermynt
18 stycken 5 öre 1940-1952
2 stycken 2 kr 1900 samt 1907
5 kr 1954