STOLAR, 6 st, ek, viktoriansk nygotisk stil, 1840-tal.

415334. STOLAR, 6 st, ek, viktoriansk nygotisk stil, 1840-tal.

Proveniens: Räbäcks Slott, Kinnekulle.
Blått sammetstyg.
Omklädda med ny sadelgjord.
Höjd 90 cm.
Bredd 43 cm.

Defekter och slitage.
Saknas små dekorlister.
Finns instabilitet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blått sammetstyg.
Omklädda med ny sadelgjord.
Höjd 90 cm.
Bredd 43 cm.

Defekter och slitage.
Saknas små dekorlister.
Finns instabilitet.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 508