Proveniens: Räbäcks Slott, Kinnekulle. Blått sammetstyg. Omklädda med ny sadelgjord. Höjd 90 cm. Bredd 43 cm.
Defekter och slitage. Saknas små dekorlister. Finns instabilitet.