VÄSKA, "Kelly 32", Sellier, kalvskinn veau box, Hermès, före 1960.

415227. VÄSKA, "Kelly 32", Sellier, kalvskinn veau box, Hermès, före 1960.

Handväska i svart kalvskinn med top handlehandtag. Spänne och lås i gulmetall med tre innerfickor samt numrerat lås och numrerade nycklar. Märkt "Hermès Paris" på både läder och metalldel.

Längd 32, bredd 13 cm, höjd 22 cm.

Förstärkning samt lagning handtagets undersida. Skiljesöm vid två av de invändiga fickorna har gått upp ca 2 cm. Slitage undersidans hörn. Bruksslitage samt repor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 3 357