SKÅL, med lock, stengods, "Skärgårdsbåt", Lisa Larson, Gustavsberg, signerad, 1900-tal.

415067. SKÅL, med lock, stengods, "Skärgårdsbåt", Lisa Larson, Gustavsberg, signerad, 1900-tal.

Längd 14, höjd 15 cm.

Tandpetaren med flagga saknas, märken på undre delen på båten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 14, höjd 15 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 024