SILVERMYNT, 10 st (2+2+6), 1970/80-tal.

415042. SILVERMYNT, 10 st (2+2+6), 1970/80-tal.

2 st á 50 kr, 1975, rött etui, vikt= 53,8 gram.
2 st á 200 kr, 1980, blått etui, vikt= 54,0 gram, "ändrad successionsordning".
6 st á 50 kr, 1976, "kungaparet".

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 827