PETTER KLERCK. Bägare, silver, rokoko, Malmö 1734.

4149800. PETTER KLERCK. Bägare, silver, rokoko, Malmö 1734.

Liv med graverad medaljong och lagerblad, invändigt förgylld, mynning och fotrand med vågband, godronnerad förgylld fotring, höjd 14, diameter 10,5 cm, vikt 258 g.

Monogram, slitage, mindre buckla.

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 804