4149151. WILLIAM & MARY STIL SIDOBORD.
Med en gjuten topp, enkel låda och stödd på kornvridna ben och formade tvärbårar. 84 cm x 55 cm, 70 cm hög.
Delar saknas från sidan av toppen, olika flisor och sprickor på fanern på toppen och sidan av toppen, lite slitage och märken på benen och korsbårarna.