CANAPÉ, bonad björk, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

414620. CANAPÉ, bonad björk, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Längd 185, bredd 67, rygghöjd 90, sitthöjd 43, sittdjup 56 cm.

Bruksslitage, repor samt märken. Tyget med smuts samt stoppning lite hård. Mindre avslag längd undersida/kant på fötter. Senare bakstycke.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 897