SAXBO, vas i stengods.

SAXBO, vas i stengods.
4145995. SAXBO, vas i stengods.

Grön glasyr, under glasyr ristad dekor. Stämpelsignerad 1931-1949. H ca 17 cm.

Littref: stämpel nr 1412 (1931-1949), S.E. Vingedal, Porslinsmärken 2001.

Krackelyr. Samlares nummeretikett och arkivtext i bläck.

Tema

Collectible Ceramics

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Collectible Ceramics

Antal besök: 360