Matbord, längd 155 cm, höjd 73 cm, bredd 100 cm, skiva och ben i bonad valnöt.
Iläggsskivor, 2 st, bredd 55 cm
Stolar 8 st, höjd 81 cm, sittdjup 35 cm, klädsel i blå plysch, bonad valnöt.
Smärre bruksslitage, mindre repor på bord och iläggsskivor.