MUGGAR, 7 st, keramik, Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-tal.

414216. MUGGAR, 7 st, keramik, Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-tal.

Motiv av vikingar i relief.
Höjd ca 12 cm.

Bruksslitage, krakelyr, grön mugg med ett nagg på bas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Motiv av vikingar i relief.
Höjd ca 12 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 116