HJÄLM, österrikisk för dragonofficer, m/1905.

4138969. HJÄLM, österrikisk för dragonofficer, m/1905.

Hjälmplåt i form av dubbelhövdad örn, kam med dekor av lejon och orm, höjd ca 28 cm.

Slitage, bucklor, smärre skador.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion

Antal besök: 702