TAKKRONA, mässing (malm), renässans-modell, totalhöjd 69 cm, 1900-talets andra fjärdedel.

413894. TAKKRONA, mässing (malm), renässans-modell, totalhöjd 69 cm, 1900-talets andra fjärdedel.

6 st ljusarmar. Elektrifierad. Diameter ca 61 cm.
6 st medfarna tygskärmar medföljer.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 093