SEKRETÄR, gustaviansk stil, 1900-tal.

413718. SEKRETÄR, gustaviansk stil, 1900-tal.

Rak form med lätt svängda ben. Fanérad med inläggningar av linjer i mörkare träslag. Två lådor i sargen. Skrivklaff med bakomliggande inredning med fack och lådor. Längd 90 cm Bredd 40 cm Höjd 111 cm.

Beslag samt nyckel något rostiga. Bruksslitage. Märke på sekretären front efter klisterlapp; se bild. Behandlad yta.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 676