MATTA, Bachtiari, persisk, 242x156 cm.

413596. MATTA, Bachtiari, persisk, 242x156 cm.

Matta i ull
Figuralt motiv med stiliserat trädgårdsmönster i polykroma färger
Bred huvudbård
Ca 50 år gammal.

Bruksskick
Fransar med slitage
Saknade fransar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Matta i ull
Bred huvudbård
Ca 50 år gammal.

Bruksskick
Fransar med slitage
Saknade fransar.

Antal besök: 913